Filip a jeho příběh Fíla

Vybráno z celkové částky
0 %

AHOJ, JMENUJI SE FILIP!

Jmenuji se Filip Arnold a narodil jsem se 20.srpna 1998. Trpím DMO a těžkou mentální retardací. Mé zdravotní problémy začaly už ve 20. týdnu těhotenství, kdy mi byl zjištěn hydrocefalus (představte si vodnatelnost mozku a 3x větší objem hlavy než u zdravého člověka). Ten se sice do porodu vstřebal, ale
celou dobu utlačoval mé zrakové a motorické centrum, což způsobilo, že nemohu žít plnohodnotný život. Když mi bylo šest týdnů, přidala se ještě epilepsie. Vyzkoušel jsem všechny možné a dostupné rehabilitace. Jánské lázně jsem navštívil rovnou 6x. Celých 10 let jsem pak měl možnost sledovat krásy okolního světa z koňského hřbetu, jelikož mi rehabilitace na koních nejvíce pomáhala k tomu, že teď dokážu hezky sedět na vozíku. Díky obětavým rodičům, kteří mě všude vozili a doprovázeli, jsem navštěvoval Václavickou školku, kde mi pomáhala skvělá asistentka. Následovala speciální škola při Jedličkově ústavu, kde mohou handicapovaní lidé také bydlet. A jak léta přibývala, bylo třeba změn.
Na své nohy jsem se (doslova) nemohl postavit, tak jsem zkoušel žít v ústavu bez rodičů pro začátek jednou týdně. Po čase jsem byl úspěšně zapsán do celoročního pobytu. Má rodina si mě bere na 2 dny v týdnu domů a vše se mnou statečně zvládají.


CO MÁM RÁD

Cítím se dobře mezi lidmi a  miluji procházky. Ty nejhezčí, co se mi vryly do paměti, vždy zajistil můj skvělý parťák, děda Kája z Hutě, který mě bohužel tento rok v květnu navždy opustil. Když je mi smutno, pomáhá mi poslech hudby a úžasný zpěv babičky Evy. I přesto, že se nemohu sám bez pomoci okolí najíst, mám veliký apetit a chuť nejen do života, ale také do jídla. Nejraději mlsám dorty a všelijaké sladkosti. Také se rád projedu ve velkých autech. Tuhle zálibu mi často plní tatínek, který mě vozí hasičským autem. Jsem na jeho profesi hasiče a vášeň náležitě pyšný.

POTŘEBUJI NOVÝ VOZÍK

Bohužel mi dosluhuje můj nejvěrnější přítel, invalidní mechanický vozík, a pojišťovna mi ho nemůže uhradit, tak bych moc rád investoval vyježděné peníze do nového. Děkuji, že si mohu dojet pro lepší budoucnost. Všechny zdraví Fíla Arnold

Číslo transparentního účtu 1387888335/2700

Variabilní symbol SPZ 9938

PŘI PLATBĚ PROSÍM ZADEJTE DAROVANOU ČÁSTKU​
Tato funkce je na stránkách omezena.