Lianka a její příběhLIANKA

Pomozme Liance postavit se na vlastní nohy a zdolat své první kilometry..

Vybráno z celkové částky
1 %

Číslo transparentního účtu 1387888335/2700

Variabilní symbol SPZ 2401

PŘI PLATBĚ PROSÍM ZADEJTE DAROVANOU ČÁSTKU​
Počet ujetých km
1 km

Příběh

Ahoj, jmenuji se Lianka a jsou mi 4 roky.

Narodila jsem se s vykloubenými kyčelními klouby, vykloubenými kolínky a oboustranným vykloubením chodidel. Hned po narození jsem byla převezena na oddělení ortopedie, kde mi nožičky zasádrovali, později přidali ještě závěsné řemeny a v této nepřirozené poloze jsem strávila několik měsíců. Bohužel tato léčba se ukázala jako nesprávná, a naopak stavu mých nožiček ještě ublížila. Dlouhodobé sádrování mi poškodilo nervová zakončení. Lékaři si se mnou nevěděli rady, byla jsem pro ně pacient s postižením, se kterým se dosud nesetkali a moje léčba přešla do stavu pokus-omyl. 

Léčba se začala ubírat správným směrem až poté, co jsme dostali doporučení na lékaře v zahraničí, konkrétně ve Vídni, kam jsme se hned s maminkou vydali na vyšetření a konzultaci.

Lékaři ve Vídni mi sádry sundali, podstoupila jsem dvě operace, jak kolínek, tak chodidel a nasadili mi správnou léčbu spojenou již s rehabilitací.

Po poslední operaci mi bylo zjištěno, že kolínka jsou stále nestabilní a byly mi vyrobeny speciální ortézy ve Vídni, pomocí kterých se učím pohybovat.

Léčba je však velmi finančně náročná, veškeré operace, rehabilitace a potřebné rehabilitační pomůcky, včetně ortéz, jsou plně hrazeny ze zdrojů rodiny a dárců, pojišťovna na léčbu v zahraničí nijak nepřispívá.

Cesta k mému prvnímu samostatnému krůčku je ještě dlouhá. Čekají mě další operace kyčelních kloubů a kolínek, náročná dlouhodobá rehabilitace a další kompenzační pomůcky.

Mým největším snem a taky snem mojí maminky je, abych jednou mohla chodit a užívat si všech dětských radostí. Abych mohla běhat, skákat, jezdit na kole a dělat všechny ty věci, které se zdají jako samozřejmost.

Pevně věřím a moc si přeji, že do školy už budu kráčet sama.

Děkuji, že i Vy mi v tom pomáháte.

Lianka

Tato funkce je na stránkách omezena.